Syfony i odpływy

Nie ulega wątpliwości, że syfony i odpływy to najważniejsze elementy odpływu kanalizacyjnego w kuchni
i łazience. Czujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanalizacji? A może wymaga on wymiany?
Wybierz nowoczesne i sprawdzone syfony i odpływy, aby zapewnić optymalnie działanie instalacji wodnej.

Liczba produktów: 2

Wyświetlam 1-2 z 2 elementów

Wybrane filtry

Syfony i odpływy do Twojej łazienki od Axis

Mało kto urządzając łazienkę poświęca wiele czasu na wybór syfonu, a to spory błąd. Syfon w łazience pełni bowiem wyjątkowo ważną funkcję praktyczną, a w dodatku ma spory wpływ na estetykę pomieszczenia. Choć niepozorny, od jego prawidłowego działania zależy skuteczność odprowadzania zużytej wody do ścieków i brak przykrych zapachów w domu. Śmiało można więc powiedzieć, że wybór zestawu odpływowego do łazienki ma znaczenie i warto nieco dłużej pochylić się nad jego wyborem tak, aby móc cieszyć się jego bezawaryjnym działaniem przez długi czas.

W trosce o komfort klientów naszego sklepu przygotowaliśmy szeroką ofertę syfonów i odpływów do łazienek cechujących się wysoką jakością i bezusterkowym działaniem. W naszym asortymencie znajdziesz syfony do umywalek, wanien i brodzików, spośród których bez dwóch zdań wybierzesz interesujące Cię modele. Nie zwlekaj! Już teraz zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i zamów syfony do swojej łazienki!

Syfony łazienkowe - czym różnią się syfony do umywalki, wanny i brodzika?

Syfon jest niezwykle ważnym elementem instalacji odpływowej łazienki. Do jego podstawowych zadań należą odprowadzanie zużytej wody do pionu kanalizacyjnego oraz zatrzymywanie wyziewów i nieprzyjemnie pachnących gazów z kanalizacji. Syfony montuje się przy odpływach umywalek, wanien, pryszniców i bidetów.

Choć rola każdego z syfonów łazienkowych jest taka sama, różnią się one między sobą wyglądem, wielkością i średnicą otworów montażowych. Niektóre z syfonów łazienkowych, np. miedziane syfony do umywalek, pełnią również funkcję dekoracyjną, w związku z czym celowo pozostawia się je nieosłonięte.

Syfony, które nie posiadają funkcji ozdobnej wykonuje się tworzyw syntetycznych, np. polipropylenu, i montuje w niewidocznych miejscach, np. w szafkach pod umywalką. W czasie montażu warto jednak zadbać o komfortowy dostęp do niech tak, aby w razie ewentualnych usterek mieć zapewnioną odpowiednią ilość wolnej przestrzeni.

Rodzaje syfonów łazienkowych

Jeśli rozglądasz się za syfonem do łazienki już od jakiegoś czasu bez dwóch zdań zwróciłeś uwagę, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów syfonów łazienkowych różniących się nie tylko przeznaczeniem, ale i budową oraz wielkością. Do najpopularniejszych rodzajów syfonów bez dwóch zdań należą syfony butelkowe i rurowe. Ponadto do dyspozycji mamy również syfony niestandardowe, o oryginalnym, designerskim wyglądzie oraz syfony specjalistyczne. O tym jaki syfon wybrać nie należy więc decydować pochopnie, a wręcz przeciwnie należy przeanalizować szereg aspektów, jak choćby dostępne miejsce oraz charakter i przeznaczenie pomieszczenia.

Syfony butelkowe (pionowe) najczęściej montuje się w małych pomieszczeniach, np. toaletach i łazienkach o ograniczonym metrażu. Ich cechą charakterystyczną jest zbiornik z wodą kształtem przypominający butelkę.

Syfony rurowe (poziome) z uwagi na większą szerokość cechują się znacznie niższym ryzykiem zapchania niż syfony butelkowe, dlatego często wykorzystuje się je w kotłowniach, pomieszczeniach gospodarczych i kuchniach. Wyglądem przypominają rurę wygiętą w kształt litery U.

Wyróżnikiem syfonów niestandardowych jest ich oryginalny wygląd i nietypowy rozmiar. Są zaprojektowane w ten sposób, aby pełnić nie tylko funkcję praktyczną, lecz być również elementem aranżacji pomieszczenia urządzonego, np. w stylu industrialnym.

Syfony specjalistyczne produkuje się głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych ruchowo. Zastosowane rozwiązania, np. wydłużony, skierowany poziomo kształt lub odpływ podtynkowy, sprawiają, że bezpośrednio pod umywalką znajduje się więcej miejsca.

Montaż syfonu w łazience - co warto wiedzieć?

Montaż syfonu w łazience nie jest skomplikowany i można przeprowadzić go samodzielnie bazując na instrukcji dołączonej do opakowania. Jedyne o czym należy pamiętać to wybór modelu odpowiadający średnicy umywalki. Jeśli udało nam się taki znaleźć można rozpocząć pracę. Elementy syfonu należy skręcać mocno, aż do wyczucia wyraźnego oporu tak, aby w trakcie użytkowania umywalki nie doszło do przecieków. Należy również zadbać, aby uszczelki zostały wykorzystane wszędzie tam, gdzie to konieczne. Układając je równo i starannie możemy mieć pewność, że instalacja będzie nam służyć niezawodnie przez długi czas.

Wymiana syfonu jest konieczna wyjątkowo rzadko. Dbając na co dzień o jego drożność poprzez np. stosowanie sitek hamujących zanieczyszczenia lub stosując w razie konieczności chemiczne środki do udrażniania rur można zagwarantować jego sprawność na długi czas.

Syfon do umywalki nablatowej

W Axis znajdziesz szeroki wybór praktycznych syfonów do umywalek charakteryzujących się solidnym wykonaniem i niezawodnym działaniem. Inwestując w nie możesz być pewien, że wybierasz najkorzystniejsze z rozwiązań dostępnych na rynku i będziesz mógł cieszyć się ich bezawaryjnym funkcjonowaniem przez wiele lat.

Ostatnimi czasy wyjątkowo modne są umywalki nablatowe, w przypadku których wszystkie elementy infrastruktury odpływowej są montowane w szafce pod umywalką. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jako syfon do umywalki nablatowej wybrać ozdobny syfon niestandardowy i odsłonić go pod blatem, zyskując ciekawy element aranżacji pomieszczenia.

W przypadku umywalek, zarówno tych nablatowych, jak i innych, konieczne jest wyposażenie się również w korek klik-klak, którego zadaniem jest blokowanie odpływu wody w umywalce. Na rynku dostępne są korki klik-klak wykonane z plastiku, jednakże charakteryzują się one wysoką awaryjnością i niską trwałością. W Axis znajdziesz praktyczne korki klik-klak wykonane z metalu, których bezawaryjnym użytkowaniem możesz cieszyć się przez wiele lat.

Syfony i odpływy do łazienek Axis

Syfon do umywalki, wanny lub brodzika to elementy niezbędne w każdej łazience zapewniające wysoki komfort ich użytkowania. W Axis przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową ofertę syfonów i odpływów łazienkowych, spośród których bez wątpienia wybierzesz interesujące Cię modele. Dołożyliśmy najwyższych starań, aby produkty dostępne w naszym sklepie spełniały swoje funkcje niezawodnie, dlatego nie zwlekaj i złóż zamówienie już teraz!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password